Bezbolesne przekłuwanie uszu

Z nami dowiesz się jak powinno wyglądać bezbolesne przekłuwanie oraz jakie kolczyku są odpowiednie dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z działem pytań i odpowiedzi.

Czy przekłuwanie uszu boli ?

To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Przekłucie uszu naszymi nowoczesnymi instrumentami trwa tylko kilku sekund. Większość ludzi twierdzi, że czuje jedynie małe ukłucie. Z naszym Studex Systemem 75, prawie nie zauważysz, że Twoje nowe kolczyki już są w Twoim uchu. System ten bardzo dobrze nadaje się dla dzieci. Gdy obejrzysz filmik poniżej, zobaczysz, że nawet nasza modelka nie drgnęła podczas przekłuwania uszu. To dlatego, że nasze systemy korzystają z opatentowanej technologii, a nasi partnerzy są bardzo dobrze wyszkoleni. Jesteśmy dumni mogąc zaoferować naszym klientom najlepszą możliwą jakość przekłuwania uszu.

W jakim wieku najlepiej dziecku przebić uszy ?

Jest to często zadawane przez rodziców pytanie. Z chęcią przedstawiamy kilka faktów oraz zaleceń:

Jest to pytanie na które trudno odpowiedzieć, ponieważ nie ma „najlepszego” lub „właściwego” wieku aby przekłuć dziecku uszy. Studex oferuje swoje produkty w ponda 70 krajach na 6 kontynentach, stąd wiemy że jest wiele opinii na ten temat. Przekonasz się, że każda kultura ma inną odpowiedź na to pytanie. W niektórych krajach, takich jak Meksyk czy też Włochy często przekłuwa się uszy małym dziewczynkom jeszcze w wieku niemowlęcym. W innych kulturach niektórzy uważają, że w ogóle nie powinno się przekłuwać uszu dzieciom. W wielu krajach obserwujemy jednak tendencję wzrostową liczby przekłuwanych uszu u dzieci, zwłaszcza jeśli ich rodzice, zwłaszcza ich matki same noszą kolczyki. Ogólnie rzecz ujmując, zauważamy wzrost liczby przekłuwanych uszu u dzieci na całym świecie.

Nie doradzamy rodzicom czy powinni lub nie powinni przekłuć uszy swoim dzieciom. Kiedy rodzice nas pytają zalecamy poczekać z przekłuciem uszu swoich pociech dopóki nie otrzymają najważniejszych szczepień. Jeżeli masz wątpliwości skonsultuj się z pediatrą Twojego dziecka. Zalecamy również aby wstrzymać się do momentu kiedy dziecko samo wyrazi chęć noszenia kolczyków. Niektóre dzieci chcą nosić kolczyki już w wieku 5 lat, inne w wieku lat 15, a jeszcze inne w ogóle nie będą chciały ich nosić.

Kiedy wraz z Twoim dzieckiem podejmiecie decyzję o przekłuciu uszu zatroszcz się o to, aby wybrać gabinet, który korzysta z najnowocześniejszych produktów firmy Studex. Wtedy będziesz mieć pewność, że oferowane Tobie produkty są najwyższej jakości. Studex jest wiodącą marką systemów do przekłuwania uszu na świecie. Dla dzieci polecamy Studex System 75. Dzięki jego nowej, opatentowanej technologii dziecko nawet nie zauważy kiedy jego uszy zostaną przekłute. Ponadto działanie aparatu jest niezmiernie ciche, nie wydaje on dźwięku wystrzału tak aby dziecka nie wystraszyć. Nasze kolczyki są nie tylko sterylne ale również dają możliwość wyboru spośród różnych wysokiej jakości materiałów oraz licznych wzorów. Linia dla Dzieci Baby Box oferuje śliczne pierwsze kolczyki w pięknym ozdobnym pudełeczku.

Jeśli Twoje dziecko pomoże wybrać swoje kolczyki będzie bardziej skupione na nich, a mniej na samym procesie przekłuwania. Dobór twoich słów jest również bardzo istotny. Unikaj słów, które mogą przestraszyć dziecko takich jak “przekłuwanie” czy “pistolet”. W zamian powiedz coś w stylu “Chodźmy po twoje kolczyki”. Specjalista od przekłuwania uszu używa “małego przyrządu do założenia kolczyków”. Wybierz renomowany gabinet kosmetyczny lub sklep jubilerski, który wykorzystuje produkty firmy Studex. Na początek możesz iść do gabinetu z dzieckiem aby tylko popatrzeć na kolczyki. Kiedy wrócicie przekłuć uszy innego dnia Twoje dziecko będzie pamiętało przyjazną panią kosmetyczkę, czy jubilera i poczuje się bardziej komfortowo. Prawdopodobnie pamiętasz to z wizyt u lekarza: wiele dzieci boi się zastrzyków, chociaż jest to tylko lekkie ukłucie. W porównaniu do zastrzyków przekłuwanie uszu naszym Systemem 75 jest prawie bezbolesne, nawet dla dzieci.

Odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu jest niezwykle ważna. To wy jako rodzice jesteście odpowiedzialni za dopilnowanie tego by wasze pociechy prawidłowo dbały o swoje nowo przekłute uszy. Prosimy przeczytać i stosować się do naszych porad pielęgnacyjnych. W zależności od wieku Twojego dziecka wytłumacz jej lub jemu jak może pomóc swoim uszom szybko się zagoić. Upewnij się czy zapinka kolczyka (motylek) nie uciska zbyt mocno płatka ucha. Powinna znajdować się bliżej końcówki kolczyka tak aby umożliwić swobodny przepływ powietrza.

Otrzymujemy bardzo pozytywne opinie od rodziców, którzy wybrali partnerski gabinet Studex do przekłucia uszu swoich pociech. Są oni zadowoleni zarówno z kolczyków jak i z samego przekłucia uszu. Będziemy wdzięczni jeżeli zechcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem.

 

Jak wygląda proces przebijania uszu ?

Salony korzystające z systemów przekłuwania uszu firmy Studex oferują przyjemne otoczenie i dobrze wyszkolonych specjalistów. Z naszymi systemami przekłuwania uszu, uszy przekłuwane są przy użyciu naszych specjalnie zaprojektowanych kolczyków, które mogą być noszone również na co dzień. Podczas procesu przekłuwania zarówno przebijający kolczyk jak i zapięcia są jednocześnie ustawiane w optymalnej pozycji. Twoje ucho nie będzie dotykane bez potrzeby. Cały proces przekłucia jest delikatny, szybki, bezpieczny i absolutnie higieniczny. Ani sterylny kolczyk, ani sterylne zapięcie nie są dotykane przez specjalistę w żadnym momencie. Ponadto Twoje ucho nigdy nie znajduje się w bezpośrednim kontakcie z instrumentem.

2017-08-31T06:58:07+00:00 26 lutego 2016|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment