Godziny Otwarcia
  • Working Days

    9:00 - 20:00

  • Saturday

    9:00 - 20:00

  • Sunday

    9:00 - 19:00

i

Atelier Fryzjerskie i Kosmetyczne SENSATION

przekluwanie uszu

Bezbolesne przekłuwanie uszu

Bezbolesne przekłuwanie uszu, pytania i odpowiedzi

Opatentowany system przekłuwania uszu firmy Studex jest bezpieczny i higieniczny. Kolczyki, którymi przekłuwane są uszy dostarczane są w sterylnych i szczelnie zamkniętych opakowaniach, wykonane z najlepszego gatunku stali chirurgicznej. Obsługa naszych precyzyjnych instrumentów jest szybka i bardzo łatwa. Podczas jednego ruchu ucho zostaje przekłute wraz z umieszczeniem kolczyka i zapinki na swoim miejscu.

System STUDEX PLUS sprawdził się w trakcie ponad 40 lat działania. Z jego użyciem przeprowadzono wiele milionów kolczykowań. Sterylne opakowanie jednorazowego użytku z kolczykiem oraz zapinką zawiera również jednorazowe nakładki. Twój specjalista od przekłuwania uszu fachowo zamontuje je na aparacie. Elastyczna osłona na jednorazowy adapter końcówki zapewnia brak styku ucha z instrumentem.
Przeciwskazania do zabiegu jak wyżej (piercing).

Najczęściej zadawane pytania dotyczące bezbolesnego przekłuwania uszu STUDEX

Jak długo po przekłuciu muszę nosić kolczyki ?

W przypadku płatków uszu noś kolczyki do przekłuwania przynajmniej 6 tygodni bez przerwy. W przypadku chrząstki zostaw je na co najmniej 12 tygodni bez przerwy. Po 6 tygodniach (dla płatków) lub 12 tygodniach (dla chrząstki) możesz zdjąć pierwsze kolczyki i założyć inny rodzaj kolczyków hipoalergicznych.
Przez pierwsze 6 miesięcy (dla płatków) lub 12 miesięcy (dla chrząstki) najlepiej używać kolczyków z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Wszystkie kolczyki z linii Studex Sensitive oraz Studex Select idealnie się do tego nadają. Twój zaufany partner Studex również z chęcią pomoże Ci wybrać inne kolczyki wysokiej jakości, np. z 14 lub 18-karatowego złota, które będą odpowiednie dla Twoich uszu. W przypadku obszaru chrząstki zalecamy sztangi.

Czy przekłuwanie uszu boli ?

o jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Przekłucie uszu naszymi nowoczesnymi instrumentami trwa tylko kilku sekund. Większość ludzi twierdzi, że czuje jedynie małe ukłucie. Z naszym Studex Systemem 75, prawie nie zauważysz, że Twoje nowe kolczyki już są w Twoim uchu. System ten bardzo dobrze nadaje się dla dzieci. Gdy obejrzysz filmik poniżej, zobaczysz, że nawet nasza modelka nie drgnęła podczas przekłuwania uszu. To dlatego, że nasze systemy korzystają z opatentowanej technologii, a nasi partnerzy są bardzo dobrze wyszkoleni. Jesteśmy dumni mogąc zaoferować naszym klientom najlepszą możliwą jakość przekłuwania uszu.

W jakim wieku najlepiej przekłuć uszy dziecku ?

Jest to często zadawane przez rodziców pytanie. Z chęcią przedstawiamy kilka faktów oraz zaleceń:
Jest to pytanie na które trudno odpowiedzieć, ponieważ nie ma „najlepszego” lub „właściwego” wieku aby przekłuć dziecku uszy. Studex oferuje swoje produkty w ponda 70 krajach na 6 kontynentach, stąd wiemy że jest wiele opinii na ten temat. Przekonasz się, że każda kultura ma inną odpowiedź na to pytanie. W niektórych krajach, takich jak Meksyk czy też Włochy często przekłuwa się uszy małym dziewczynkom jeszcze w wieku niemowlęcym. W innych kulturach niektórzy uważają, że w ogóle nie powinno się przekłuwać uszu dzieciom. Niewątpliwie w zdecydowanej większości krajów obserwujemy jednak tendencję wzrostową liczby przekłuwanych uszu u dzieci, zwłaszcza jeśli ich rodzice, zwłaszcza ich matki same noszą kolczyki. Ogólnie rzecz ujmując, zauważamy wzrost liczby przekłuwanych uszu u dzieci na całym świecie.

Nie doradzamy rodzicom czy powinni lub nie powinni przekłuć uszy swoim dzieciom. Kiedy rodzice nas pytają zalecamy poczekać z przekłuciem uszu swoich pociech dopóki nie otrzymają najważniejszych szczepień. Jeżeli masz wątpliwości skonsultuj się z pediatrą Twojego dziecka. Zalecamy również aby wstrzymać się do momentu kiedy dziecko samo wyrazi chęć noszenia kolczyków. Niektóre dzieci chcą nosić kolczyki już w wieku 5 lat, inne w wieku lat 15, a jeszcze inne w ogóle nie będą chciały ich nosić.

Kiedy wraz z Twoim dzieckiem podejmiecie decyzję o przekłuciu uszu zatroszcz się o to, aby wybrać gabinet, który korzysta z najnowocześniejszych produktów firmy Studex. Wtedy będziesz mieć pewność, że oferowane Tobie produkty są najwyższej jakości. Studex jest wiodącą marką systemów do przekłuwania uszu na świecie.