Godziny Otwarcia
  • W tygodniu

    9:00 - 20:00

  • Sobota

    9:00 - 20:00

  • Niedziela

    9:00 - 19:00

Atelier Fryzjerskie i Kosmetyczne SENSATION

Prostowanie Keratynowe Włosów

Czym jest keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to pomysł, który przybył do nas z samej Brazylii. To sposób na to, by mieć proste, łatwo układające się włosy, a jednocześnie móc pochwalić się ich pięknem. Keratynownie włosów intensywnie je odżywia, odbudowuje je i nadaje im połysk. Cały sekret tkwi, jak nazwa wskazuje, w keratynie. Keratyna to główny budulec włosów, inaczej po prostu białko.

KERATYNA NAŁOŻONA NA ZNISZCZONE WŁOSY WNIKA W UBYTKI, A TAKŻE POGRUBIA I CZYNI WŁOS BARDZIEJ ELASTYCZNYM.

W rezultacie włosy zaczynają pięknie się układać i wydaje się, że włosów jest więcej niż w rzeczywistości. Zabieg keratynowania włosów zapobiega również powstawaniu tak zwanego „siana na głowie” oraz problemowi, jakim jest nadmierne elektryzowanie się włosów, szczególnie w okresie zimowym.

Co więcej, intensywne odżywianie włosów za pomocą ich naturalnego budulca – keratyny, jest pomocne również w okresie letnim.

Brazylijki są oczywiście bardziej narażone na niszczące działanie słońca i wody, ale i Polkom przyda się dodatkowe wzmocnienie i ochrona przed latem. Po lecie włosy będą w znacznie lepszym stanie, niż bez zabiegu.]

Dla kogo keratyna na włosy?

Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla kobiet mających przesuszone włosy, puszące się i trudne do ułożenia.

Codzienne zmagania o poranku aby wyglądać jak człowiek potrafią doprowadzić każdą z nas do obłędu… dlatego jeśli masz takie problemy z włosami to śmiało zdecyduj się na zabieg keratynowania włosów.

Kretynowanie włosów może być przeprowadzana na każdego rodzaju włosach:

włosy farbowane
włosy zniszczone
sztucznie rozjaśniane
na włosach zniszczonych zabiegami chemicznymi

Gdzie wykonywać keratynowe prostowanie włosów?

Okazuje się, że zabieg keratynowego prostowania włosów możemy wykonać zarówno u fryzjera, jak i w domu.

Chociaż pierwsza opcja jest zdecydowanie droższa, to warto pamiętać, że fryzjer ma znacznie większą wprawę w pracy i wykona ją o wiele lepiej niż laik w domu i to często po raz pierwszy w życiu.

Jeśli chcemy zabieg keratynowania włosów przeprowadzić w domu samodzielnie, to musimy nie tylko znać się na samym jego przebiegu, ale również zebrać wiele informacji na temat samych produktów i kosmetyków, jakich będziemy używać do pielęgnacji.

Niekiedy ceny sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków jest dosyć wysoka. Ale z pewnością nie warto oszczędzać na nich.

Kupując tanie produkty z pewnością nie osiągniemy pełni efektu, a nawet doprowadzimy do zniszczenia włosów.